Online Psikolojik Destek Nedir?

Modern çağ her şeyi hızlı yaşamayı gerektiriyor. Çoğu zaman ruh halimiz için ihtiyacımız olan terapilere bile vakit ayıramayabiliyoruz. Psikolojik destekler bu yüzden çağa ayak uyduruyor ve online yöntemlerle sürdürülebiliyor. Peki, online psikolojik destek nedir? Online psikolojik destek, yüz yüze psikoterapi ile birebir aynı şeydir. Bu yöntemde psikoloğunuzla fiziksel olarak aynı ortamda değil, sanal olarak aynı ekranda görüşürsünüz. Online psikolojik destek nasıl alınır merak ediliyor. Aslında çok pratik bir yöntem; Uzman Psikolog ve danışan, akıllı cihaz aracılığıyla görüşüyor. Telefon, tablet, bilgisayar üçlüsünden birine sahip olmanız ve internetinizin olması yeterlidir. Ülkemizde ve dünyada çok yaygın olan bu yöntem yüz yüze terapilerle eşdeğer başarıya sahiptir. Şu sıralar pandemi ilan edildiği için online terapiler çok daha yaygın tercih ediliyor.

Online Psikolojik Destek Nasıl Alınır?

Psikolojik olduğu bilinen ya da söylenen tüm rahatsızlıklar için online psikolojik destek alınabilir. Birçok kişi için yeni bir durum olduğundan ortak soru online psikolojik destek nedir oluyor ancak uzman psikologlar bu duruma çok aşinalar. Pandemiden önce de uzmanlarımız danışanlarına online destek veriyor, terapilerini bu şekilde sürdürüyordu. Peki, telefon ve internet online terapi için yeterli mi? Online psikolojik destek nasıl alınır, kalabalık bir ortamda terapiye katılmak mümkün mü? Online terapi için akıllı cihaz ve internet haricinde danışanın tek başına olması gerekiyor. Terapi seansları uzman ve danışanlar arasındaki özel, terapötik bir görüşmedir ve danışanın seans esnasında tek olması gereklidir.

Online Psikolojik Destek Nedir?

Online terapi ile ilişki sorunları, tükenmişlik sendromu, panik atak, öfke kontrolü, depresyon, özgüven eksikliği, psikolojik temelli ağrılar, iş ortamındaki problemler, sosyal fobi / çekingenlik, endişe – kaygı – korku, stres yönetimi, hastalık hastalığı, kişilik bozukluğu ve cinsel problemler gibi birçok psikolojik rahatsızlıkların iyileştirilmesinde online terapi etkilidir. Psikiyatrik ilaç kullanıyor olmanız terapi almanıza engel bir durum oluşturmayacağından online terapilerden yararlanabilirsiniz. İster tek ister çift terapisi şeklinde destek almak mümkün. Online psikolojik destek nasıl alınır diye endişe etmenize hiç gerek yok, yıllardır uygulanan bu yöntem olumlu sonuçlar veriyor.

Online Psikolojik Destek Fiyatları Nedir?

Online psikolojik destekle ilgili nedir, nasıl olur soruları fiyat sorusunu da beraberinde getiriyor. Online psikolojik destek fiyatları nedir öğrenmek için bizzat psikoloğunuzla görüşme yapabilirsiniz. Uzman Psikolog Özkan Yiğit, online terapilerini programlamak için danışanlarla  görüşüyor. 08504740380 numaralı telefon hattımızdan veya web sayfamızdaki whatsapp hattımızdan hemen fiyat bilgisi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Phone: 0850 474 03 80
Fax: 0850 474 03 80
Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sokak No.14 Hersek Apartmanı Daire:5 (Amerikan Hastanesi Toplantı Salonu Girişi Karşısı) Şişli – Nişantaşı / İstanbul
Hemen Tıkla ! WhatsApp'tan Bilgi ve Fiyat Al :)
Hemen Tıkla ! WhatsApp'tan Bilgi ve Fiyat Al :) Örnek Resim

Arayın