Online Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi desteği almak isteyenlerin yüz yüze fiziki bir ortamda görüşmesi yerine bu işlemi teknolojinin sağladığı imkanlar ile online olarak internet üzerinden gerçekleştirmesidir.

Online Psikoterapi ile Yüz yüze Psikoterapi Arasında Fark Var mı?

Hayır. Online psikoterapi her ne kadar ülkemizde pandemi süreci ile birlikte yaşantımıza dahil olmuş gibi görünsede, bu uygulamayı yurt dışında yaşayan ve Türkçe dilinde psikoterapi desteği almak isteyen insanlara yıllardır uyguluyor ve olumlu geribildirimler alıyoruz.

Online Psikoterapi Hangi Problemlere Uygulanır?

 • Hekimler tarafından yapılan tetkik ve kontrollerle tıbbi nedenselliği olmadığı doğrulanan ve psikolojik olduğu söylenen problemlere uygulanabilir.
 • İlişki sorunları,
 • Tükenmişlik Sendromu,
 • Depresyon,
 • Panik Atak,
 • Öfke Kontrolü,
 • Özgüven Eksikliği,
 • Psikolojik Temelli Ağrılar,
 • Stres Yönetimi,
 • Endişe, Kaygı, Korkular,
 • İş Ortamındaki Problemler,
 • Sosyal Fobi / Çekingenlik,
 • Hastalık Hastalığı,
 • Kişilik Bozuklukları (Narsizm, Borderline, Şizoidi),
 • Cinsel Problemler

Online Psikoterapi

Online Psikoterapi Kimlere Uygulanır?

Bu hizmetten faydalanmak isteyen herkese uygulanabilir.

Psikiyatrik İlaç Kullanıyorum Online Psikoterapi Hizmeti Alabilir miyim?

Evet. İlaç kullanımı ile birlikte Psikoterapi uygulanması daha kalıcı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. İlaç kullanımı ile psikoterapi birbirinin muadili değil tamamlayıcısıdır.

Online Psikoterapide İlaç Veriliyor mu?

Hayır. İlaç kullanımı için Psikiyatr hekime başvurmalısınız.

Online Psikoterapi Ücretli midir?

Evet. Bu hizmet ücrete tabidir. Ücretleri öğrenmek için lütfen whatsapptan iletişime geçin.

Online Psikoterapi Nasıl Yapılıyor?

Whatsapp üzerinden bizimle iletişemi geçin linkine tıklayın. Sizi doğrudan Uzman Psikolog karşılayacak, probleminize dair kısa bilgi aldıktan sonra, online psikoterapiye uygunluğunuzun teyidine müteakiben müsait olan gün ve saat için randevu oluşturulacak ve seanslar Skype programı üzerinden görüntülü-sesli olarak gerçekleşecektir.

Online Psikoterapi İçin Hangi Teknolojik Araçlara Sahip Olmalıyım?

Bilgisayar veya Cep telefonu üzerinden bağlantı gerçekleştirilmektedir. Daha iyi ses performansı için mikrofonlu kulaklık kullanımını önermekteyiz.

Online Psikoterapi Seansı İçin Nerde Olmalıyım?

Rahatlıkla konuşup kendinizi ifade edebileceğiniz bir ortam yaratmanız yeterlidir. Evden, işyerinden veya arabanızın içinde oturarak bağlanabilirsiniz. İnternet bağlantısı olması ve yalnız olmanız bizim için yeterli.

Neden Bireysel Psikoterapi diyoruz?

Psikoterapiler Çift (Evlilik) Terapisi, Grup Terapileri, Çocuk-Ergen Psikoterapileri ve Yetişkin Bireysel Psikoterapiler olarak içerik ve uygulama bakımından farklılık göstermektedir.

Psikoterapide Yetkinlik ne demektir?

Uygulanan psikoterapi ekolünün bilimsel olarak yetkinliği kanıtlanmış bir model olması gerekir. Ve bu modeli uygulayacak olan psikoterapistlerin eğitim ve süpervizyon çalışmalarının gerekliliklerini yerine getirerek sertifikasyon ve akreditasyon süreçlerini tamamlamış olmaları gerekir. Hangi model veya ekol yöneliminden olursa olsun psikoterapistin kendisininde psikoterapi sürecinden geçmesi çok önemlidir.

Online Psikoterapi Randevu

Klinlik Psikolog Özkan Yiğit ile online psikoterapi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Yasal Uyarı: İlgili yazı tıbbi teşhis, tıbbi tedavi bilgisi veya tıbbi önerme içermez. Psikoterapiye kabul için psikiyatri hekim yönlendirmesi talep edilebilir.

Phone: 0850 474 03 80
Fax: 0850 474 03 80
Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sokak No.14 Hersek Apartmanı Daire:5 (Amerikan Hastanesi Toplantı Salonu Girişi Karşısı) Şişli – Nişantaşı / İstanbul
Hemen Tıkla ! WhatsApp'tan Bilgi ve Fiyat Al :)
Hemen Tıkla ! WhatsApp'tan Bilgi ve Fiyat Al :) Örnek Resim

Arayın